Czy warto wykupić PlayStation Plus Collection?

Subskrybenci PS+ mają możliwość sięgnięcia po PlayStation Plus Collection. Dzięki temu rozwiązaniu uzyskują dostęp do wielu interesujących gier poprzedniej generacji. Poniżej znajduje się lista przykładowych gier, a także najważniejsze informacje o usłudze.

Gry w ofercie PlayStation Plus Collection

Sposób udostępniania gier w PlayStation Plus Collection jest interesujący i skuteczny. Dostępne gry znajdują się na liście, która co jakiś czas jest aktualizowana i zmieniana. Jeśli jednak gracz zapisze w swojej bibliotece wybrany tytuł, to będzie miał do niego dostęp przez cały czas trwania abonamentu. Nawet po usunięciu produkcji z PlayStation Plus Collection.

Wśród najpopularniejszych gier, które można było odebrać w PlayStation Plus Collection, znalazły się takie tytuły jak:
– Bloodborne
– Final Fantasy XV Royal Edition
– Persona 5
– Fallout 4
– God of War
– Batma: Arkham Knight
– Resident Evil 7: Biohazard

Gra w wybrane tytuły nie wymaga dodatkowych opłat poza abonamentem.

Subskrypcja PlayStation Plus Collection

Subskrypcja PS Plus Collection wymaga jedynie podpięcia konta użytkownika pod wybraną konsolę. Tym sposobem, po uiszczeniu opłaty, gracz otrzyma dostęp do pełnej listy gier.

Opłata abonamentowa kosztuje 37 zł miesięcznie, choć znacznie lepszą ofertą jest zakup abonamentu rocznego za 240 zł. Tym sposobem cena miesięczna spada do zaledwie 20 zł za miesiąc nielimitowanego dostępu do setek gier.

Czy warto wykupić abonament?

W cenie abonamentu gracz otrzymuje dostęp do niezliczonej ilości różnorodnych gier, wśród których z łatwością znajdzie coś dla siebie. Warto mieć przy tym na uwadze kwoty, jakimi przychodzi operować. Większość gier dostępnych w PlayStation Plus Collection jest droższa niż cena rocznego abonamentu. Dlatego właśnie zamiast polować na pojedyncze tytuły, dobrze jest mieć dostęp przez cały rok za jedyne 240 zł.

PS Plus Collection ma również inne zalety. Można tu wymienić chociażby możliwość korzystania z promocji przeznaczonych jedynie dla odbiorców usługi (głównie dodatkowe rabaty na premierowe gry oraz inne tytuły) czy dostęp do dysku online o pojemności 10 GB, który umożliwia zapis ustawień gry i stanu rozgrywki. Co ciekawe, dostęp do plików zapisanych na dysku online można mieć z dowolnego miejsca. Wymagane jest jedynie zalogowanie się na konto PlayStation Plus.

Wybór gier jest ogromny, a co najważniejsze, wszystkie działają płynnie. Jeśli mówić o wadach, to można tu wymienić jedynie kwestię konieczności opłacania abonamentu oraz fakt, że bez niego niemożliwa jest gra w trybie online.