Gdzie umawiać się na randki dla gejów?

Umawianie na randki jest trudne. Nawet dla osób heteronormatywnych jest to często stresujące przeżycie. A co dopiero dla osób o orientacji homoseksualnej – zwłaszcza w otoczeniu, któremu wciąż daleko do ich akceptacji. Jak znaleźć osoby o podobnej orientacji? W tym artykule mamy kilka wskazówek dotyczących tego, gdzie umawiać się na randki dla gejów.

Kluby przyjazne LGBT

Najpierw warto dowiedzieć się, czy w Twoim mieście są jakieś miejsca przyjazne gejom. Na przykład możesz sprawdzić bary lub kluby, które są popularne wśród osób LGBT. Niektóre deklarują poparcie dla tej społeczności wprost, natomiast po innych nie widać tego na pierwszy rzut oka, ale stanowią popularne miejsce spotkań wśród takich osób. Jeśli nie masz pewności, które lokale zaliczają się do tej grupy, najlepiej poszukać informacji w mediach społecznościowych, np. na grupach dla osób nieheteronormatywnych.

Regularne odwiedzanie klubów gejowskich to świetny sposób, aby poznać i poznać nowych przyjaciół. To także fantastyczne miejsce na znalezienie randki. Kluby te są zwykle zajęte wieczorami i w weekendy, więc najlepiej wybrać się w tych godzinach. Bary dla gejów to także idealne miejsce do rozmów o queerowych tematach i swobodnego wyrażania siebie bez strachu przed osądem. Jeśli próbujesz znaleźć randkę, idź do gejowskich barów w czasie happy hour i nawiąż z kimś tam rozmowę.

Portale randkowe dla gejów

Serwisy randkowe to świetny sposób na poznanie ludzi i dobrą zabawę. Wiele osób homoseksualnych odnosi jednak wrażenie, że takie portale skierowane są głównie do osób heteroseksualnych i trudno tam znaleźć partnera o podobnej orientacji. Nic bardziej mylnego! Umawianie się na gay randki na portalach takich, jak Erodate jest szalenie proste.

Zrób sobie dobre zdjęcia profilowe, napisz na swój temat kilka słów i zacznij wymieniać wiadomości z osobami, które zadeklarowały taką samą orientację! Na pewno znajdziesz tam kogoś, z kim potem umówisz się na spotkanie „w realu”. Przy czym warto pamiętać, że przejście ze znajomości wirtualnej do tej w świecie rzeczywistym to dość złożona sprawa, zwłaszcza w kontekście gejowskiej randki.

Na przykład większość mężczyzn zaproponuje pewnie zorganizowanie pierwszej randki w jakimś prywatnym miejscu, na przykład swoim mieszkaniu. Wynika to ze strachu przed spotkaniem w miejscu publicznym tylko po to, by się rozczarować. Mężczyźni martwią się również o bezpieczeństwo i oto, czy będą czuli się na tyle komfortowo, aby ujawnić swoją orientację seksualną. Niech Cię to jednak nie zniechęca!

Gay Morning

Gay Morning (dosł. „gejowski poranek”) to nowy trend w świecie randek dla gejów singli. Termin „gejowski poranek” po raz pierwszy pojawił się na Reddicie w 2007 r., a do 2008 r. był używany przez media głównego nurtu. W 2009 roku „gejowskie poranki” rozprzestrzeniły się na Kanadę, Australię i Stany Zjednoczone. Obecnie trend ten praktykowany jest na całym świecie z gejowskimi porankami .

Na czym polega Gay Morning? Jest to wydarzenie, podczas którego osoby identyfikujące się jako LGBT+ wychodzą na śniadanie, brunch lub lunch z innymi singlami z tej samej społeczności. Istnieje wiele różnych rodzajów takich wydarzeń: mogą przybrać także postać szybkich randek, imprez mikserskich i tym podobnych. „Gejowski poranek” to świetny sposób na szybkie poznanie nowych osób o tej samej orientacji seksualnej co Ty.

Jak znaleźć grupy organizujące Gay Morning? Tutaj ponownie z odsieczą przychodzą media społecznościowe, gdzie na grupach dla gejów na pewno znajdziesz potrzebne informacje. A jeżeli takiej nie ma w Twoim mieście, to może Ty ją zapoczątkujesz! Wspomniane wcześniej portale randkowe dla gejów także mogą być pomocne przy formowaniu takiej grupy.

Podsumowanie: gdzie umawiać się na randki dla gejów

Jak więc widać, opcji ułatwiających umawianie się na gejowskie randki nie brakuje. Kluby dla osób LGBT, serwisy randkowe, wydarzenia w rodzaju „gejowskich poranków” – a to i tak wierzchołek góry lodowej! Skorzystaj z tych opcji, a szybko znajdziesz ciekawe osoby, z którymi będzie mógł się umawiać na randki.